Nové technologie

Nová bimetalická konstrukce pilových nástrojů
"Bimetal unique(TM) saw technology"

Firma Starrett přinesla na trh zcela originální konstrukci bimetalických pilových systémů (kruhové děrovací korunky, pilové plátky do přímočarých pil a do pil s běžnými plátky ruční pily a dále do pilových pásů pro malé přenosné elektrické pily a zejména pro velké stabilní strojní pily na kovy, dřevo a plasty). Konstrukce je rozdílná v tom, že polotovar použitý pro výrobu bimetalických pil je zhotoven plátováním nosného pasu z pružinové oceli v místě budoucích zubů z obou stran tenkými souvislými proužky z HSS oceli o vysoké tvrdosti. Tyto pásky přesahují patu pracovních zubů pilového pasu a jsou poutány k nosnému pasu velkou plochou.Vlastní spojení je realizováno "difusním svarem".

Výhodou nového bimetalického řešení je, že vysoce tvrdá a velmi křehká HSS ocel (až kolem 70o Rockwel) je v celé své činné ploše zpevněna pružinovým ocelovým pasem, takže nebezpečí vylomení jednoho či více blízkých zubů je výrazně sníženo. Proti ostatním bimetalickým systémům má tato technologie přibližně o 170% větší plochu svaření a tím i zmíněnou odolnost proti vylomení.Celkově posuzovaná životnost tohoto Starrett systému je přibližně o 25% vyšší než u konkurenčních systémů.

Běžné bimetalické pily, kde je souvislý pásek z vysoce tvrdé oceli přivařen "na tupo" elektronovým svazkem k vlastnímu tělu z pérové oceli, tuto principiálně výhodu nemají.

Na níže připojených vyobrazeních je vidět uspořádání bimetalického pilové pásu a jeho funkce tak, jak je prezentuje firma Starrett pro svou "Bimetal unique(TM) saw technology".

Při zkouškách, které byly provedeny na vzorcích pilových plátků, bylo prokázáno, že Starrett bimetalické pilové systémy svými vlastnostmi většinou převažují a nebo se zcela vyrovnají ostatním bimetalickým systémům a při bočním namáhání, včetně uměle vyvolaného "přeskakování pilového plátku" na tenkém tvrdším plechu docházelo k podstatně menšímu vylamování zubů narozdíl od konkurenčních výrobků. Mimo tyto vlastnosti je velmi důležité, že Starrett bimetalické pilové pasy je možno repasovat broušením.

SCHÉMA ZHOTOVENÍ ZÁKLADNÍHO POLOTOVARU PRO VÝROBU KONKRETNÍCH VÝROBKŮ Na tomto obrázku č.1 je patrné obecné schéma zhotovení základního polotovaru pro výrobu konkrétních výrobků. Dva pásky z rychlořezné oceli jsou pevně spojeny s pružinovou ocelí pomocí difusního svaru.


STARRETT BIMETALICKÝ LIST Na obrázku č.2 (část 2.) vidíme, že Starrett bimetalický list je charakteristický dvěma proužky HSS, které jsou pevně připojeny difusním svarem k bokům pružinové oceli. Tím je zajištěna o cca 170% větší plocha spojení a nárůst odolnosti proti poškození nebo zlomení zubů. V části (1.) vidíme tradiční bimetalový list s jedním páskem z HSS přivařeným elektronovým paprskem k pružinové oceli.


OPOTŘEBENÍ PLOŠKY PRUŽINOVÉHO MATERIÁLU Na obrázku č.3 je vidět, že na počátku použití se rychleji opotřebí ploška pružinového materiálu uprostřed listu a vytvoří se drážka, která se chová jako přirozený vylamovač třísky a poskytuje listu více řezných hran ("Multi Edge Performance").


THE SPLIT CHIP ADVANTAGE Na tomto obrázku č.4 je zřetelné, že dispozice vícenásobných řezných hran vytváří jemnější třísky, které se jednodušeji odvádějí z řezu ("The Split Chip Advantage").Firma Starrett nabízí velmi obsáhlý soubor různých pilových systémů odlišných jak tvarem pilových listů (pro různé druhy nářadí a strojů) tak i technologií zhotovení. Ve všech případech se jedná o nástroje s vysokou kvalitou (HIGH-TECH) a což je velmi důležité, i rozumnou cenou.

Původ zboží:
Zboží je vyráběno v závodech americké firmy Starrett, která má již více než 125 let trvající tradici. Je jednou z vedoucích firem v tomto oboru na světě, včetně toho, že je symbolem vysoké kvality. Vyvíjí a vyrábí HIGH-TECH výrobky, včetně bimetalické technologie Bimetal Unique(TM) , která je patentovaná a naprosto originální s mnoha výhodami, právě tak jako technologie Unified(TM) shank, která umožňuje použít jeden druh kmitavých přímých pilek v mnoha různých typech el. ručních kmitavých pil.
Výrobní závody firmy jsou umístěny v USA, Brazílii a ve Skotsku. Firma zaměstnává přes 3000 pracovníků a počet produktů pro strojírenskou výrobu v oblasti nástrojů a precizních měřidel přesahuje více než 5000.
Produkty, které na českém a slovenském trhu nabízíme, pocházejí z výrobního závodu v Brazílii a jsou certifikovány dle ISO 9002 a dále jsou také certifikovány ve zkušebně INMETRO (pilové plátky a pilové listy). Z výrobního závodu ve Skotsku jsou pilové pásy a děrovací pily, rovněž s certifikací dle ISO 9002 a s certifikací UKAS (United Kingdom Accreditation Service), v NAMAS Calibration Laboratory No. 0109.

    PETR HEINZ
Obchodní systém Starrett-tools
Nad Zámečkem 37/384,150 00 Praha 5-Košíře
        Tel: 00420 224 321 761, mobil: 00420 604 239 784, 00420 602 312 046
     Fax: 00420 257 218 172, www.starrett-tools.cz, e-mail: info@starrett-tools.cz
  IČ:  67966632, DIČ: CZ6709121848                                                                                           ©2005 IT Service, s.r.o